Psychoterapia

mgr Karolina Fonfara

 

Jestem magistrem psychologii  psychoterapeutą w trakcie 4-letniej szkoły psychoterapii psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym.

Swoje doświadczenie zdobywałam m.in. na stanowisku psychologa szkolnego oraz na stanowisku psychologa w ośrodku adopcyjnym. Zetknęłam się z problemami zarówno dzieci, młodzieży jak i dorosłych.  Znam i rozumiem trudności każdej tej grupy, w związku z czym dostosowuję swoją pracą do konkretnej problematyki patrząc wieloaspektowo. Spotykałam  się  z parami, małżeństwami, singlami – starszymi i młodszymi, którym życie napisało i często wciąż pisze, różne historie.

Terapię więc traktuję, jak podróż w głąb siebie, z jej podstawową wartością  jest dla mnie kontakt: empatyczny, autentyczny i akceptujący.

Zawsze zależy mi na budowaniu relacji opartej na zaufaniu, zrozumieniu i obustronnym zaangażowaniu. Przykładam wielką wagę do rozpoznania trudności, tak by cel terapii został dobrze określony.

Pracuję z młodzieżą i osobami dorosłymi zmagającymi się z: trudnościami w komunikacji, zaburzeniach więzi, zaburzeniach nastroju, zaburzeniach emocjonalnych i lękowych, zaburzeniach zachowania, stresem, zaburzeniach odżywiania, autoagresją.  

Swoje kompetencje podnoszę  uczestnicząc w całościowym, czteroletnim szkoleniu w nurcie psychodynamicznym prowadzonym przez Krakowskie Centrum Psychodynamiczne, które  posiada rekomendację Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz Polskiego Towarzystwa Psychoterapii Psychodynamicznej.  Ponadto biorę udział  w wielu szkoleniach i konferencjach.