Psychoterapia

mgr Oliwia Wojtala

 

Jestem psychologiem oraz trenerem umiejętności społecznych.

Zapraszam zarówno dzieci, młodzież, jak i osoby dorosłe, które borykają się z niskim poczuciem własnej wartości, depresja, zaburzenia lękowe, problemy w relacjach z rówieśnikami, zaburzenia osobowości, a także osoby przeżywające kryzys, na przykład żałobę czy stratę. W mojej pracy z pacjentem skupiam się nie tylko na jego problemach, ale również na jego mocnych stronach. Priorytetem dla mnie jest dobro pacjenta, dlatego dobieram techniki leczenia, które są dopasowane do jego potrzeb. W relacji z pacjentem cenię szczerość i szacunek.

Ukończyłam psychologię na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach (specjalność: psychologia kliniczna oraz psychologia zdrowia i jakości życia). Doświadczenie zawodowe zdobywałam odbywając staż m.in. w Zagłębiowskim Centrum Onkologii w Szpitalu Specjalistycznym im. Sz. Starkiewicza w Dąbrowie Górniczej oraz w SPZLP w Siemianowicach Śląskich.

Odbyłam liczne szkolenia m.in. całościowy kurs z Racjonalnej Terapii Zachowania, Trening Umiejętności Społecznych (I i II stopnia) oraz wiele innych.

W swojej pracy korzystam z metod terapii w podejściu poznawczo-behawioralnym, w zależności od potrzeb łącze te metody razem z innymi.

Swoją pracę poddaję regularnej superwizji.